Структура самоврядування

2.СТРУКТУРА УЧНІВСЬКОЇ РАДИ.

2.1. Вищий орган самоврядування - конференція, яка скликається три рази на рік. На конференції присутні представники 5-11 класів (по 5 осіб)

2.2. Постійно діючим органом учнівського врядування є учнівська рада, яка формується з представників класних колективів 5-11 класів.

2.3. З членів учнівської ради формується 6 комітетів: "Комітет освіти", "Дисципліни і порядку», «Турбота», «Витівник», «Олімп», Агентство шкільної служби новин .

2.4. В кожному комітеті обираються голови. Координує роботу учнівського парламенту голова парламенту, який обирається під час виборів.

2.5. Інформування колективу школи про роботу органів учнівського самоврядування здійснюється під час лінійки.

3.ФУНКЦІЇ УЧНІВСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ.

Учнівський парламент в межах своєї компетенції:

• бере активну участь у підготовці та проведенні шкільних свят, вечорів, оглядів - конкурсів;

• є ініціатором колективної трудової діяльності;

• бере активну участь в організації трудового виховання і профорієнтації, позаурочної виховної роботи, у виробленні в учнів дбайливого ставлення до природи, у вихованні трудової дисципліни і культури поведінки;

• сприяє виконанню всіма учнями правил внутрішнього розпорядку Школи, єдиних педагогічних вимог;

• сприяє збереженню шкільного майна;

4. ПРАВА І ОБОВЯЗКИ ЧЛЕНІВ УЧНІВСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ.

4.1. Члени учнівського парламенту за узгодженням з адміністрацією школи мають право:

• Приймати участь в роботі керуючої ради школи

• Виходити з пропозиціями щодо поліпшення шкільного життя на адміністрацію школи.

4.2. План роботи комітетів затверджується на засіданні учнівської ради. Учнівська рада:

• Визначає цілі і завдання врядування;

• Розробляє загальний план роботи органів учнівського самоврядування;

• Готує загальношкільні конференції;

• Координує роботу комітетів;

• Періодично заслуховує звіти структурних підрозділів шкільного самоврядування.

4.3. Учнівський парламент проводить роботу з учнями, використовуючи різні форми: колективні, індивідуальні.

4.4.Методи заохочення і покарання визначені Статутом школи.

4.5. До покарань учнівським парламентом вводяться такі форми: зауваження членів учнівського парламенту, розгляд питання комітетом, розгляд учнівським парламентом і висвітлення у шкільній газеті.

4.6. Заохочення мають такі форми: подяка на лінійці, нагородження подякою учнівської ради, грамотою дирекції школи, висвітлення результатів у шкільній газеті.

5. ПОРЯДОК РОБОТИ.

5.1. Засідання ради проходять не рідше одного разу на місяць (у міру необхідності можуть проводитися частіше за паралелями).

5.2. Гласність роботи учнівського парламенту, оперативність доведення всіх його рішень до кожного учня здійснюється через інформаційний стенд і під час лінійки.

6. РОБОТА КОМІТЕТІВ.

6.1. Комітет «Дисципліни і порядку» Сприяє підвищенню рівня культури поведінки. Піклується про виховання у школярів свідомої дисципліни, підтримування порядку в школі. Координує роботу класних центрів дисципліни і порядку. Здійснює контроль за відвідуванням школи учнів . Контролює чергування по школі та висвітлювання результатів чергування. Проводить рейди по виконанню шкільного дре-коду, по перевірці санітарно-гігієнічного стану класних кімнат.

6.2. Комітет «Турбота» . Створений з метою розвитку учнівського волонтерства, формування в учнів навичок доброчинності, турботи про оточуючих. Організовує допомогу притулкам, ветеранам війни і праці, дітям з особливими освітніми потребами. Організовує проведення тренінгових, ігрових програм в інтернатах для дітей з особливими потребами, участь учнівської молоді у благодійних акціях, проектах.

6.3. Комітет «Витівник» керує культурно-масовим життям школи. Організовує змістовне дозвілля школярів з урахуванням їхніх інтересів. Залучає учнів школи до підготовки та проведення творчих справ, свят , фестивалів, конкурсних розважальних програм. Піклується про естетичне виховання школярів, розвиток їхніх художніх здібностей. Організовує цікаві зустрічі, вечори відпочинку, дискотеки, бере участь в оформленні приміщень перед початком виховних заходів

6.4. Агенство шкільної служби новин інформує про життя школи, організовує випуск шкільної газети, поновлює шкільний сайт, координує роботу шкільного прес-центру, який висвітлює життя та діяльність шкільних організацій, всі проведені заходи. Створює інформаційний банк про життя класних колективів.

6.5. Комітет «Олімп». Пропагує здоровий спосіб життя серед учнів. Організовує роботу з профілактиці й подолання шкідливих звичок. Сприяє підготовці та проведенню заходів спортивно-оздоровчого напрямку. Піклується про рекламу в проведені спортивних змагань.