Бібліотечний актив

РОБОТА З БІБЛІОТЕЧНИМ АКТИВОМ

Активіст - це:
- гарний читач, читає на різноманітні теми;
- часто буває у бібліотеці;
- береже книжки;
- допомагає товаришам вибрати книгу;
- намагається привернути до читання нових читачів;
- бере участь у підготовці та проведенні бібліотечних заходів;
- слідкує за порядком у бібліотеці;
- допомагає бібліотекарю у роботі.

Велику роль в щоденній праці нашої бібліотеки відіграє    актив читачів. Він дуже полегшує нашу роботу.
 Члени бібліотечного активу – це найактивніші читачі, які не тільки часто відвідують бібліотеку, а й допомагають нам в різних напрямках  роботи.

Перед тим, як запросити дітей до бібліотечного активу – ми спочатку добре вивчали своїх читачів, їх інтереси, здібності, можливості. А вже на основі своїх висновків пропонували дітям такі види діяльності, де б ці учні розкрили свої таланти та здібності, які б задовольнили їх інтереси, розширили їх світогляд. На першому етапі роботи з активом склалось таке враження, що діти тільки заважають працювати і ускладнюють нашу працю. Але коли стан згуртування дітей і навчання їх різним формам бібліотечної роботи був позаду, то ми зрозуміли – кращих помічників знайти неможливо.

Участь в роботі бібліотечного активу наповнює вільний час гімназистів корисними справами, розширює їх світогляд. Розробляючи схему бібліотечного активу ми враховували вікові особливості дітей, їх інтереси, творчі здібності.

Розподілення  проведено за такими групами:

Склад адміністрації активу:

Cозорукова Анастасія  (Голова активу)
Ничепорук Назар (Замісник голови активу)
Старовір Олена (секретар)

Лекторська група:

1. Созарукова Настя 10 кл
2. Ничепорук Назар 9-А кл

Ця група займається підготовкою і проведенням бесід, вікторин, роблять оголошення по класах про проведення бібліотечних заходів.

Група по операції

“Живи, книго!”

1. Мазніцька Марія 8Г
3. Гродецький Броніслав 8Г

Ця група спільно з бібліотекарями і членами ради гімназистів проводить рейди по перевірці підручників, аналізує результати цих рейдів, вивішує листівки з результатами.

Група по роботі з формулярами:

1. Голуб Каріна 9Г
 2. Мудра Дарія 9Г

Ця група під наглядом бібліотекаря      рокладає формуляри по класах, виявляє    божників, виписує їх в списки,  допомагає в роботі по аналізу читацьких  формулярів.

Група по роботі

на абонементі:

1. Петлінський Максим 9А
2. Бондарук Ігор 9А

Ця група слідкує за порядком і розстановкою книг за розділами і в алфавітному порядку. Допомагає роздавати та збирати підручники .

Група по оформленню   матеріалів:

1. Старвір Олена 8Г
2. Герасименко Віка 8Г

Ця група допомагає в написанні  оголошень,заголовків виставок та  випусків  газет.

В певний день тижня (вівторок) бібліотечний актив збирається в бібліотеці, де обговорює плани своєї роботи: бесіди, робота з боржниками, участь у заходах, які проводить наша бібліотека. Одним із головних завдань активу є збереження та ремонт книг.

Мета і завдання бібліотечного активу:

Мета. Об'єднати учнів школи-гімназії навколо бібліотеки та книг з метою проведення різних заходів, спрямованих на добрі та корисні справи, організацію змістовного дозвілля.
       Завдання. Виховувати в учнів любов, повагу та дбайливе ставлення до книги; навчати дітей роботі з книгою; розвивати художній смак дітей, збагачувати мову; розширювати кругозір учнів; навчати учнів вільно спілкуватися.

План роботи активу бібілотеки на 2019-2020 н.р.

Сформувати актив бібліотеки. Обговорення плану роботи, розподіл обовязків
Заняття "Методика розташування літератури. Система класифікації літератури."
Заняття "Читацький формуляр. Методика ведення"
Рейд-перевірка стану збереження підручників.
Заняття "Збереження літератури. Книжкова лікарня"
Січень
Заняття "Методика роботи в читальному залі. Бібліографічні довідки"
Заняття "Технічна обробка літератури. Розстановка фонду"
Повторна Рейд-перевірка стану збереження підручників на усунення зауважень.
Консультація "Методика перевірки літератури, підручників"
Підготовка до Тижня дитячого читання.
Обмін думками щодо читання
Рейд-перевірка стану збереження підручників.
Підсумки Акції "Живи, книго!"
Підсумки роботи за рік.